Professoraپروفسورا

اولین سرویس وب‌سایت‌دهی رایگان به اساتید، معلمین و دبیران

سریع ترین راه، برای اشتراک گذاری امور درسی با شاگردان

ساخت رایگان وب‌سایت

راهنمای ثبت نام و ایجاد سایت جدید

برای ایجاد وب‌سایت جدید در پروفسورا تنها کافیست در بخش ثبت نام فرم مربوطه را کامل کنید.

نام و نام خانوادگی
نام و نام خانوادگی شما در فهرست اساتید سایت پروفسورا و همچنین عنوان وب‌سايت شما قرار می‌گیرد (البته از تنظیمات مدیریت قابل تغییر است). لذا وارد نمودن این دو فیلد اجباریست.

نام وب‌سايت / نام کاربری
در فرم ثبت نام می‌بایست یک نام وب ‌سایت (username) برای خود در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که آدرس اینترنتی وب‌سایت شما بصورت http://username.professora.ir خواهد بود، بنابراین اگر آدرس خاصی مد نظر شماست بطور مثال http://yourname.professora.ir تنها کافیست نام خود (yourname) را به عنوان نام‌کاربری وارد کنید. در انتخاب نام کاربری خود دقت کنید تا در آینده نیاز به تغییر آدرس وب‌سایت و ایجاد وب‌سایت جدید نشوید.

رمز عبور
در فرم ثبت نام از شما خواسته خواهد شد که رمز عبوری را نیز برای ورود به بخش مدیریت وب‌سایت مشخص کنید. در انتخاب رمز عبور بهتر است عبارات یا کلماتی را در نظر بگیرید که به خاطر سپردن آن برای شما آسان باشد و در عین حال قابل حدس توسط دیگران نباشد. از در نظر گرفتن رمز عبورهایی مانند 123456 ، خود نام کاربری و یا دیگر موارد قابل حدس جدا خودداری کنید.

آدرس ایمیل
ایمیلی که در این بخش وارد میکنید در نزد سایت پروفسورا محفوظ هست و در جایی نمایش داده نمیشود.
این ایمیل تنها برای ارسال نام‌کاربری و رمز عبور و یا دیگر پیامهای سایت مورد استفاده قرار میگیرد و در وب‌سایت شما نمایش داده نخواهد شد. ورود ایمیل خصوصی الزامیست و پس از ثبت نام، نام کاربری و رمز عبور ورود به بخش مدیریتی به این ایمیل ارسال خواهد شد.

کد امنیتی
جهت جلوگیری از اسپم و رباط وب‌سایت ساز، کد امنیتی ای به صورت تصویر تعبیه شده که شما باید عدد نوشته شده در داخل عکس را در فرم مربوطه وارد نمائید. چنانچه تصویر کد امنیتی برای شما قابل رویت نبود، بر روی لینک درخواست کد جدید کلیک کنید تا کد امنیتی جدیدی برای شما ساخته شود.

قوانین و مقررات
این یک قرارداد بسیار ساده است. پروفسورا به شما خدماتی را ارائه میدهد و آرزو دارد که سطح کیفی این خدمات برای همه کاربران بالا باشد و همچنین در ادامه کار خود دچار مشکل نشویم. بنابراین انتظار داریم تا شرایط ما را در نظر بگیرید. در عین حال خود را نسبت به حریم خصوصی کاربران موظف می‌دانند و اطلاعات آنها را در اختیار افراد غیر قرار نخواهیم داد. در پروفسورا ضمن اینکه کمترین مشخصات از کاربران دریافت می‌شود، ساختار و نحوه پیاده سازی سایت نیز به شکلی بوده است که کمترین مشخصات از کاربران ثبت شود.


در انتها
پس از پر کردن فرم ثبت نام و انتخاب گزینه قبول قوانین و ایجاد وب‌سایت در صورتی که نام‌سایت شما قبلا ثبت نشده باشد و یا اشکالی در انتخاب نام‌سایت نباشد وب‌سایت شما ایجاد خواهد شد و متن خوش آمد گویی را خواهید. از آن پس میتوانید با ورود نام کاربری و رمزعبور خود وارد بخش مدیریتی وب‌سایت خود شوید و مطالب، تمرینات، نمونه سوالات و... خود را در وب‌سایت قرار دهید و یا آنرا ویرایش کنید.
همچنین میتواند عنوان وب‌سایت و بسیاری از تنظیمات دیگر را در بخش تنظیمات بخش مدیریتی تغییر دهید و یا قالب و طرح جدیدی برای وب‌سايت خود انتخاب کنید.