Professoraپروفسورا

اولین سرویس وب‌سایت‌دهی رایگان به اساتید، معلمین و دبیران

سریع ترین راه، برای اشتراک گذاری امور درسی با شاگردان

ساخت رایگان وب‌سایت

راهنمای نوشتن و درج مطلب جدید در وب سایت

اولین هدف یک ابزار مدیریت وب‌سایت ایجاد محیطی آسان برای درج مطالب جدید و همچنین مدیریت نوشته های پیشین است.
برای نوشتن مطالب جدید و یا ویرایش نوشته های پیشین در وب‌سایت خود می‌بایست با نام کاربری و رمز عبور خود در بخش ورود به پنل مدیریت همین سایت وارد شوید.
پس از ورود به بخش مدیریتی وب‌سایت، صفحه‌ای را خواهید دید که در سمت راست فهرستی از گزینه ها و امکانات مدیریتی نمایش داده شده است و اولین آیکون صفحه (ارسال خبر) نیز برای ثبت اخبار جدید در وب‌سایت می‌باشد و در آیکون کناری این صفحه (ویرایش اخبار) می‌توانید فهرستی از اخبار قبلی را ببینید و مدیریت کنید. برای ورود یک خبر جدید روی ارسال خبر کلیک کنید تا وارد فرم مربوطه شوید.

عنوان
هر خبر یک عنوان خاص دارد. شما باید در این فیلد، عنوان خبرتان را وارد کنید.

دسته بندی
در این بخش شما می‌توانید موضوع خبرتان را مشخص کنید. جهت اضافه کردن و یا مدیریت موضوعات، از منوی سمت راست روی دسته بندی کلیک نمائید.

ویرایش رنگ ، اندازه و یا فونت متنها
کاربران پروفسورا می‌توانند از ویرایشگر خاصی که برای ویرایش متون در نظر گرفته شده است برای تنظیم رنگ، اندازه و نحوه نمایش متون استفاده کنند. آیکونهایی در نوار بالای ویرایشگر نمایش داده شده است که شرح عملکرد هر یک را میتواند با بردن اشاره گر ماوس بر روی آن بخوانید .

متن خبر و ادامه خبر
جهت ارسال خبر، دو فیلد متنی بزرگ در اختیار دارید که یکی متن کوتاه و دیگری متن بلند می باشد. با پر نمودن متن کوتاه، آن متن فقط در صفحه اصلی وب سایت شما به نمایش در می‌آید و در صورتی که متن خبر شما طولانیست، می توانید ادامه آن را در بخش متن بلند وارد نمائید تا در صفحه اصلی شما با کلیک روی ادامه خبر، متن مورد نظر برای کاربران به نمایش دربیاد.

درج تصویر یا فایل در میان اخبار
درج تصویر در میان اخبار سایت با انتخاب گزینه آپلود فایل‌ها از نوار ویرایشگر پروفسورا امکان پذیر است. پس از انتخاب آیکون اشاره شده پنجره ای به فارسی نمایش داده خواهد شد که میتوانید آدرس تصویر یا فایل مورد نظر را از کامپیوتر انتخاب کنید.

برچسب ها
برچسب ها برای دسته بندی اخبار استفاده می‌شوند. مثلا وقتی یک خبر در مورد دانشگاه می‌نویسید میتوانید از تگ های "دانشجویان" و "رشته" برای مطلب مربوطه استفاده کنید. با اینکار دو دسته بنام‌هایی که نوشته اید در وب‌سایتتان ایجاد میشود و این خبر در هر دو دسته ، قرار میگیرد.

تنظیمات
شما در این بخش 3 گزینه در اختیار دارید. با غیرفعال بودن گزینه اول، می‌توانید خبر را از دید دانشجویان پنهان نگاه دارید. با گزینه دوم می‌توانید خبر رو به صورت مهم و ثابت در بالای وب سایت خود قرار دهید. با غیرفعال سازی گزینه سوم، دانشجویان دیگر نمی‌توانند برای خبری که ارسال می‌کنید نظر ارسال کنند.